28 листопада цього року відбувся звітно-виборний XIV З’їзд ВГО «Асоціація платників податків України». У заході взяли участь делегати З’їзду — керівники територіальних відділень АППУ, представники бізнесу, експерти та громадські діячі.

Відкриття ХІV З’їзду відзначили виконанням гімну України та вшануванням хвилиною мовчання пам’яті Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції Гідності та всіх захисників, які віддали своє життя за збереження цілісності та суверенітету України.

Головними подіями З’їзду стали:

 — переобрання Президента Асоціації Грігола Катамадзе на наступні 4 роки;

 — обрання Першим віце-Президентом Асоціації народного депутату України, Голову Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, доктора юридичних наук, професора Данила Гетманцева.

 «Понад чотири роки свого життя я віддав нашій організації. Відзначу, що цей період був дуже насиченим, але нелегким. Для АППУ завжди ключовим було дослухатись до думок та прагнень наших членів, дізнаватись про нові тенденції та сучасні виклики у сфері оподаткування, з перших вуст дізнаватись про труднощі підприємців. Вивчаючи взаємовідносини між державою та бізнесом я був вражений тим, який супротив отримують підприємці, замість допомоги. Окрім того, до Асоціації весь час звертаються наші члени з ідентичними проблемами, незважаючи на те, що ведуть бізнес чесно і прозоро. У вересні цього року Прем’єр міністр України Олексій Гончарук заявив, що до кінця року будуть прийматися закони, які будуть спрямовані на вдосконалення адміністрування податків, а вже навесні 2020 року «повернемося до розгляду фундаментальних змін податкового законодавства». Сподіваюся, що під «фундаментальними змінами» мається на увазі прийняття нового Податкового та Митного Кодексів України.

Як казала велика Маргарет Тетчер: «Немає жодних державних коштів, є гроші платників податків», тобто, країна спирається на бізнес, який в таких умовах просто не може існувати», — зазначив у своєму виступі Грігол Катамадзе.

«Черговий раз повторюю: не буде податків – не буде держави. У людей з’явилася велика надія на краще життя з обранням нової влади. Ця надія продовжується з призначенням нових керівників в регіонах. Впевнений, що все вийде».

Президент Асоціації Грігол Катамадзе відзвітував про діяльність Асоціації під своїм керівництвом та досягнення організації: було презентовано фінансовий звіт, робота з міжнародними партнерами, благодійні проекти, форуми, просвітницькі заходи тощо.  

 

 

Повний Звіт Президента Грігола Катамадзе викладений в книжці, яка була роздана  кожному присутньому на заході.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у своєму виступі перед делегатами  З’їзду зазначив, що робота, яку проводить Асоціація платників податків України, є надзвичайно важливою для суспільства та держави в цілому.

Сталий розвиток держави завжди лежить в площині компромісу, який має бути між бізнесом та владою. Прийняття рішень – це компроміс.

Комітет проводить свою роботу так, щоб вона була відкритою, запрошує представників бізнесу та громадськості для до обговорення законопроектів, так як прагне приймати правильні рішення.

Данило Гетманцев зауважив, що в державі повинні бути чесні правила та рівні умови оподаткування, за якими всі повинні працювати, кожен має бути конкурентоспроможним.

Він зазначив, що всі сприймають ініціативи Комітету, зокрема ті, які визначені законопроектами № 1209 та № 1210. Основними з них є введення для великого бізнесу правил BEPS, автоматизований обмін інформацією, паритетна відповідальність у сфері оподаткування.

З 2021 року планується запровадження системних норм, які спрямовані на поліпшення адміністрування. До таких змін належать, зокрема, питання оподаткування доходів громадян, введення посімейного декларування доходів, об’єднання податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску та військового збору із запровадженням зниженої ставки, податкової амністії, екологічного податку, оподаткування ренти, місцевих податків та зборів.

Також на З’їзді було обрано 12 Віце-Президентів Асоціації. На посадах залишилися Олександр Шлапак, Анатолій Матвієнко, Андрій Антонищак, Павло Погиба, Валерій Омельченко, Наталія Ульянова, Володимир Венгер, Сергій Костенко, Олена Хотенко. Дообрано Віце-президентами: Володимира Костюка та Анатолія Макаренко.

До складу Правління ВГО АППУ повторно обрано Людмилу Герасименко, Ігоря Далічука.

Окрім, Президента, першого віце-президента, віце-президентів, Голів ТВ ВГО АППУ у областях до складу Ради також увійшли: 7 директорів Директоратів, 4 науковці, 2 аудитори, 2 журналісти та прес-служба Асоціації, 1 дипломат, 1 керівник з апарату ДПС України, 1 юрист, а саме: Олег Антоненко, Ярослав Бітієв, Юлія Бурковська, Захарій Варналій, Вячеслав Дереча,  Костянтин Жуковський, Олександр Когут, Михайло Кумановський, Ольга Ніколаєнко, Віктор Мельник, Ольга Пантелеймонова, Аліна Скоморохова, Дмитро Таранчук, Володимир Хандогій, Костянтин Швабій, Євген Юрко.

Ревізійна комісія ВГО АППУ віднині складається з Ярослава Бондаря — Голови, Олександра Максименка – заступника Голови, членів – Дмитра Іванова та Олександра Саприкіна.

 

 

На звітно-виборному XIV З’їзді ВГО «Асоціація платників податків України» виступили з промовою Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ у Луганській області, Народний депутат України Сергій Шахов, а також Марина Вишневська (ТВ ВГО АППУ у Харківській області), Іван Іскерський (ТВ ВГО АППУ у Тернопільській області), Маріян Года (ТВ ВГО АППУ у Рівненській області), Ігор Вінтонюк (ТВ ВГО АППУ в Івано-Франківській області).

Член Ради ВГО АППУ, ректор Національного Університету ДФС України Павло Пашко запропонував делегатам XIV З’їзд ВГО «Асоціація платників податків України» використовувати площадку навчального закладу, як майданчик для спілкування і обміну досвідом між представниками бізнесу та державними органами.

Делегатами Зїзду було прийняте рішення про використання площадки Національного Університету ДФС України для проведення заходів Асоціації, у відповідності Меморандуму про партнерство та співробітництво між Національним Університетом ДФС України та ВГО «Асоціація платників податків України» від 01 вересня 2015 року.

Новообрані члени Правління Асоціації відновили роботу Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській громадській організації «Асоціація платників податків України» у складі 12 осіб. Одноголосно призначили Головою третейського суду Юрія Цимбала —  керуючого партнера Адвокатського обєднання  «Цимбал, Козуліна та партнери».

Наприкінці заходу, Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе подякував делегатам  XIV З’їзду: «Дякую за підтримку. Це справді для мене велика довіра. Така одноголосна підтримка – це велика відповідальність і я спробую зробити все, що від мене залежить».  А також зазначив, що «обрання шановного Данила Олександровича першим віце-президентом Асоціації значно посилить рівень впливовості і авторитету нашої потужної громадської організації, наддасть поштовх для  розвитку Асоціації та виведення її на новий рівень. Маю надію, що робота наша була конструктивною та плідною та піде на користь нашій спільній справі». 

 https://appu.org.ua/main-news/vidbuvsya-zvitno-vibornij-xiv-z%D1%97zd-vgo-asocziacziya-platnikiv-podatkiv-ukra%D1%97ni/

tppua