24 липня цього року, в конференц-залі готелю «Optima Херсон» (м. Херсон) Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» спільно з Територіальним відділення ВГО АППУ у Херсонській області провели Круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та українського бізнесу з питань обговорення Концепції єдиного системного документу — проекту Податкового кодексу Розвитку та Концепції Доктрини економічної безпеки України.

Очолив делегацію Грігол Катамадзе — Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, у складі якої були:

Людмила Герасименко — Генеральний директор ВГО АППУ,

Ірина Білотіл — начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО АППУ,

Юлія Щитнік — начальник Управління організаційного, кадрового напрямку та комунікацій з ТВ ВГО АППУ,

а також Олег Гетман – економіст, координатор групи з питань податкової політики РПР.

Участь у Круглому столі взяв Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ у Херсонській області Олександр Максименко, а також запрошені гості:

— від органів влади:

Юрій Гусєв — Голова Херсонської обласної державної адміністрації;

Віталій Булюк — Заступник голови Херсонської обласної ради;

Ігор Клим — Начальник Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі;

Геннадій Іваненко — Виконуючий обов’язки начальника Митниці ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі;

— від науковців:

Наталія Тюхтенко — Виконуюча обов’язки ректора Херсонського державного університету, проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор;

Лариса Сідельникова — Завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Херсонського національного технічного університету, доктор економічних наук, професор;

Президент Херсонскої ТПП Вікторія Остроумова;

Керівники підприємств: ТОВ «Амалтея», ПП «ЛТ-офіс», АТ «Укрсіббанк», МКП «Гарантія», Херсонської філії АТ СГ «ТАС», ТОВ «Продексім ЛТД» та інші.

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе презентував Концепцію єдиного системного документу — Податкового кодексу Розвитку. Зокрема, зупинився на ТОП — 10 пріоритетів українського бізнесу, розроблених Українською Радою Бізнесу, Спілкою Українських Підприємців, Фондом та регіональними асоціаціями.

Серед ТОП-10 пріоритетів виділив найважливіші інституційні зміни — зокрема, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів у правоохоронних органах, створення Єдиної аналітичної Служби з розслідування економічних злочинів, заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, лібералізація трудового законодавства тощо.
Він наголосив, що Концепція єдиного системного документу – Податкового кодексу Розвитку напрацьована 76 бізнес-асоціаціями малого і середнього бізнесу та аналітичними центрами, що прагнуть створення сприятливих правових та економічних умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми для поліпшення економічного стану нашої держави, і думка бізнесу є дуже важливою.

Також Президент АППУ Грігол Катамадзе представив Доктрину економічної безпеки України, яка містить пропозиції з реагування на основні економічні загрози — від викривлення конкуренції до світової економічної кризи.

Він зауважив, що концепція Доктрини економічної безпеки України розроблена авторським колективом експертів аналітичних центрів: Інститутом соціально-економічної трансформації, Українським інститутом майбутнього та Центром соціально-економічних досліджень CASE України. Складовою частиною цієї Доктрини є проект нового Податкового кодексу Розвитку, новий Митний кодекс України, який буде синхронізований з європейським Митним кодексом, та ряд інституційних реформ – це не просто розділення ДФС, а системні зміни, які потрібні в податковій та митній сферах.

Олег Гетман у своєму виступі акцентував увагу на тому, що Податковий кодекс Розвитку є фіскально-відповідальний. Його новації мають всі необхідні розрахунки щодо їх впливу на Державний бюджет держави.
Такі розрахунки напрацьовані кращими економістами провідних аналітичних Центрів, зокрема, фахівцями САSЕ Ukraine, Інститутом соціально-економічної трансформації.

Позитивні для бізнесу новації Податкового кодексу Розвитку, такі як запровадження податку на виведений капітал та зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, компенсуються за рахунок заходів по офшоризації, детінізації економіки, покращення адміністрування податків та зборів, зміни моделі оподаткування плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також зниження неефективних видатків загальнодержавного бюджету.

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе привітав Юрія Гусєва з призначенням на посаду Голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Юрій Гусєв у своєму виступі зазначив: «Треба відверто розуміти, що на сьогодні Херсонська область – економічно депресивний регіон. Тому зайнявши посаду голови облдержадміністрації, моїм головним завданням є створення сприятливого бізнесового та інвестиційного клімату на території всього регіону, адже це той потенціал, завдяки якому ми можемо вкладати кошти у ремонт доріг, розбудову інфраструктури, розвиток соціально-економічної сфери». Голова Херсонської ОДА запропонував Президенту ВГО АППУ Гріголу Катамадзе спільно провести в жовтні цього року інвестиційний форум, на який буде запрошено  низку потужних українських та іноземних інвесторів, Грігол Катамадзе, в свою чергу, підтримав дану пропозицію.

Далі виступив Заступник голови Херсонської обласної ради Віталій Булюк з підтримкою ініціатив ВГО АППУ та зазначив: «Наразі важливо не те, що було, а те, що буде відбуватися в країні, а системні зміни просто необхідні».

Начальник Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Клим висловив підтримку щодо необхідності прийняття Податкового кодексу Розвитку та Нового Митного кодексу України.

Виконуючий обов’язки начальника Митниці ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Геннадій Іваненко зазначив, що у нього вже є напрацьований матеріал щодо необхідних змін в митному законодавстві і він обов’язково направить їх до ВГО АППУ для опрацювання.

 Активну участь в обговоренні взяли директор ТОВ «Амалтея» Сергій Рибачок, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Херсонського національного технічного університету, доктор економічних наук, професор Лариса Сідельникова, виконуюча обов’язки ректора Херсонського державного університету, проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор Наталія Тюхтенко.

Наприкінці, підсумовуючи засідання Круглого столу, Президент АППУ Грігол Катамадзе подякував усім учасникам заходу за активний та конструктивний діалог, звернувся із проханням надати Асоціації висловлені під час дискусії пропозиції/зауваження для їх опрацювання та висловив надію на подальшу підтримку бізнесу та громадськості Херсонської області щодо Концепції проекту Податкового кодексу Розвитку.

 

https://new.appu.org.ua/main-news/vgo-appu-spilno-z-tv-appu-proveli-kruglij-stil-u-hersoni/

tppua