У Зеленського пояснили, що потрібно для запровадження податку на виведений капітал

UA.NEWS
Автор UA.NEWS
 

Щоб запровадити податок на виведений капітал, замінивши ним податок на прибуток, слід доопрацювати існуючий закон або розробити новий та узгодити модель із Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента з економічних питань Олексій Гончарук.

«Президент обіцяв податок на виведений капітал. Команда вивчає питання і працює над можливістю її впровадження. Питання в тому, коли його вводити і в якому вигляді», – сказав Гончарук, передають Українські новини.

Чиновник уточнив, що здійснити це з 2020 року не є можливим. Однак у перспективі встановлення податку на виведений капітал виглядає цілком реальним.

«Очевидно, що в цьому році це майже неможливо. Для його введення з 1 січня 2020 року необхідно буде не просто порушити закон і приймати податкові зміни у другому півріччі, але і якимось чином спробувати підготувати бюджет на неіснуючому податку, що неможливо.. Ми зараз будемо активно працювати з його ідеологами та розробниками, щоб не відкладати, а максимально швидко розробити прийнятну модель і узгодити з МВФ», – пояснив чиновник.

Що стосується вже зареєстрованого проекту закону, то документ екс-президента Петра Порошенка не є актуальним.

«Той закон, який зараз в Раді, вже неактуальний, і самі розробники законопроекту на останній зустрічі запропонували відправити нову редакцію, яку вони хотіли би, щоб ми розглянули. Ми чекаємо на нову редакцію і будемо з нею працювати», – пояснив він.

Питання компенсаторів також вивчається, заявив чиновник, однак щоб розглянути варіанти, слід визначитись із сумою, яку може недоотримати бюджет та здійснити розрахунки.

Нагадаємо, у липні минулого року Петро Порошенко направив на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. У разі схвалення документа парламентом, оподаткуванню підлягатиме лише та частина прибутку, яка виводиться з бізнесу У квітні 2019 року парламентський комітет рекомендував ухвалити закон про податок на виведений капітал.

Водночас МВФ наполягав на перегляді президентського законопроекту. Україна могла б запровадити податок на виведений капітал. Однак для цього повинні бути передбачені компенсатори для покриття можливих втрат бюджету через скасування податку на прибуток, зазначили у Фонді.

За підрахунками Міністерства фінансів, за перший рік введення нового податку, бюджет втратить близько 25 млрд грн, а за другий – близько 30 млрд грн.

А глава парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що уряд повинен знайти нові альтернативи податку на виведений капітал.

tppua